Over ons

Bureau

 

Edith Maat

Directeur
maat@pensioenfederatie.nl

Emile Soetendal

Plv. directeur (tijdelijk)
soetendal@pensioenfederatie.nl

  • Pensioencontract
  • Secretaris Uitvoeringsraad

Bureau Brussel

 
Theo Langejan

Bijzonder Bestuursadviseur / Hoofd kantoor Brussel
langejan@pensioenfederatie.nl

Matthies Verstegen

Adviseur Europese Zaken
verstegen@pensioenfederatie.nl

Afdeling Beleid

 
Nathalie Beenen

Hoofd Beleid
beenen@pensioenfederatie.nl

Carolina de Fey

Strategisch beleidsadviseur
fey@pensioenfederatie.nl

  • Coördinatie strategische beleidsvisie 
  • Pensioen voor alle werkenden
  • Zorgplicht
Marcel van de Grift

Beleidsadviseur
grift@pensioenfederatie.nl 

  • Marktordening
  • Toezicht- en uitvoeringskosten
  • Eenmalige uitkering op pensioendatum
  • Secretaris commissie Verslaglegging en Uitvoeringskosten
Anika Kattemölle

Beleidsadviseur
kattemolle@pensioenfederatie.nl

  • Strategische beleidsvisie: kernwaarden pensioensector
  • Innovatie
  • Nabestaandenpensioen
Marcel Lever

Beleidsadviseur
lever@pensioenfederatie.nl

  • Pensioencontract
 
Melanie Meniar

Beleidsadviseur
meniar@pensioenfederatie.nl

  • Verantwoord beleggen
  • IMVB-convenant
  • Klimaatcommitment
  • Secretaris commissie Vermogensbeheer
Gerard Metske

Beleidsadviseur
metske@pensioenfederatie.nl

  • Pensioenverdeling bij scheiding
  • Inhoudingen op niet-uitgekeerde pensioenen
  • BTW
  • Sectorindeling
  • Secretaris commissie Pensioenzaken
  • Secretaris Monitoringcommissie Code pensioenfondsen
Leon Mooijman

Beleidsadviseur
mooijman@pensioenfederatie.nl

  • Actuariële vraagstukken
  • Digitale overheid
  • Gegevensverstrekking
  • Secretaris commissie Actuariaat
Stephan Schüller

Beleidsadviseur
schueller@pensioenfederatie.nl

  • Eigen Risicobeoordeling
  • Privacy en gegevensbescherming
  • Uitbesteding
  • IT
  • Fiscale vraagstukken
  • Secretaris commissie Risicomanagement
 
Tomas Wijffels

Beleidsadviseur
wijffels@pensioenfederatie.nl

  • Bestuurslid Pensioenregister
  • Waardeoverdracht kleine pensioenen
  • Pensioencommunicatie
Saskia de Zwaan - Cornelisse
Beleidsadviseur 
zwaan@pensioenfederatie.nl
  • Governance
  • Compliance
  • Code pensioenfondsen
  • Secretaris commissie Governance & Compliance
  • Secretaris klankbordgroep Verantwoordingsorgaan en Belanghebbendenorgaan
 

Afdeling Communicatie

 
Roos Kuip 

Hoofd Communicatie
kuip@pensioenfederatie.nl

Wouter van den Brink

Communicatieadviseur
brink@pensioenfederatie.nl

  • Communicatie en reputatie
  • Secretaris commissie Communicatie
Marleen Buijsman

Communicatieadviseur
buijsman@pensioenfederatie.nl

  • Platform detijdvanjeleven.nl
  • Financiële educatie
 
Judith Duijvestijn

Medewerker Redactie & Monitoring
duijvestijn@pensioenfederatie.nl

  • Webredactie en websitebeheer
  • Nieuwsmonitoring
Marloes van den Heijkant

Communicatieadviseur
heijkant@pensioenfederatie.nl

  • Communicatie en reputatie
Gert Kloosterboer

Perswoordvoerder
kloosterboer@pensioenfederatie.nl

  • Woordvoering
Richard Pauw

Manager Public Affairs
pauw@pensioenfederatie.nl

  • Belangenbehartiging
  • Secretaris commissie Public Affairs
Mandy Ros

Perswoordvoerder
ros@pensioenfederatie.nl 

  • Mediabeleid
  • Woordvoering
  • Secretaris werkgroep Woordvoerders

Afdeling Interne Zaken

 
Shiryn Maddoe

Hoofd Interne Zaken
maddoe@pensioenfederatie.nl

  • Bestuurssecretaris
Natasja Dijkhuizen

Medewerker Secretariaat en evenementen
dijkhuizen@pensioenfederatie.nl 

 
Ashley Koedoot - Onderwater

Medewerker Secretariaat en evenementen
koedoot@pensioenfederatie.nl

 
Cindy Kooijman

Directiesecretaresse
kooijman@pensioenfederatie.nl

 

Ine Nijman

Directiesecretaresse / medewerker Personeelszaken
nijman@pensioenfederatie.nl