Over ons

Bureau

Gerard Riemen

Algemeen directeur
riemen@pensioenfederatie.nl

Edith Maat

Directeur
maat@pensioenfederatie.nl

Theo Langejan

Bijzonder Bestuursadviseur
langejan@pensioenfederatie.nl

Sibylle Reichert

Hoofd kantoor Brussel
reichert@pensioenfederatie.eu  

  • Europees pensioenbeleid en toezicht
  • Sustainable Finance
  • Brexit
  • Contactpersoon voor AEIP en PensionsEurope 
  • Lid van bestuur AEIP
  • Secretaris bestuurscommissie Europa
Evelien Alblas

Adviseur Europese Zaken
alblas@pensioenfederatie.eu

  • Financiële markten
  • Capital Markets Union
  • Pan-European Personal Pension Products
  • Pan-European DC Plan
  • FinTech 
  • Financial Transaction Tax
  • Statistical reporting
  • Data collection
 

Afdeling Beleid          

Marcel van de Grift

Beleidsadviseur
grift@pensioenfederatie.nl 

  • Verplichtstelling en marktordening
  • Het algemeen pensioenfonds (APF)
  • Consolidatie verplichtgestelde bedrijfstakpensioenfondsen
  • Verkenning fiscale vereenvoudiging
  • Eenmalige uitkering op pensioendatum
  • Secretaris commissie Verslaglegging en Uitvoeringskosten
Anika Kattemölle

Beleidsadviseur
kattemolle@pensioenfederatie.nl

  • Fintech
  • Nabestaandenpensioen
  • Keuzevrijheid / eenmalige uitkering
Melanie Meniar

Beleidsadviseur
meniar@pensioenfederatie.nl

  • Verantwoord beleggen
  • Investeren in Nederland
  • IMVO-convenant
  • Secretaris commissie Vermogensbeheer
 
Gerard Metske

Beleidsadviseur
metske@pensioenfederatie.nl

  • Juridische aspecten van pensioen
  • Code pensioenfondsen
  • Btw
  • Secretaris commissie Pensioenfondsbestuur
  • Secretaris Monitoringcommissie Code pensioenfondsen
Leon Mooijman

Beleidsadviseur
mooijman@pensioenfederatie.nl

  • Actuariële onderwerpen (FTK, lage rente omgeving, haalbaarheidstoets, herstelplannen, etc.)
  • Secretaris commissie Actuariaat
Geralt Nekkers

Beleidsadviseur
nekkers@pensioenfederatie.nl

  • Pensioen voor alle werkenden
  • Integrale beleidsvisie pensioen
  • Lange balansen
  • Coördinatie Europese dossiers tussen bureau Brussel en bureau Den Haag
  • Contactpersoon voor Netspar
 
Emile Soetendal

Projectleider / plv. Hoofd Beleid
soetendal@pensioenfederatie.nl

  • Alternatief pensioencontract
  • Pensioen voor alle werkenden
  • Marktordening
  • Integrale beleidsvisie pensioen
  • Secretaris Uitvoeringsraad
 
Esther Vijverberg

Beleidsadviseur
vijverberg@pensioenfederatie.nl

  • Toezicht
  • Waardeoverdracht
  • Wet Pensioencommunicatie
  • Juridische zaken
  • Zorgplicht
  • Secretaris commissie Pensioenzaken
 
Tomas Wijffels

Beleidsadviseur
wijffels@pensioenfederatie.nl

  • Bestuurslid Pensioenregister
  • Communiceren van risico’s
  • Nieuw pensioencontract
Saskia de Zwaan - Cornelisse

Beleidsadviseur
zwaan@pensioenfederatie.nl

 

 

 Afdeling Communicatie

 

Roos Kuip 

Hoofd Communicatie
kuip@pensioenfederatie.nl

Wouter van den Brink

Communicatieadviseur
brink@pensioenfederatie.nl

  • Communicatie met de deelnemer
  • Visie op pensioencommunicatie
  • Wettelijk verplichte communicatie en standaardmodellen
  • Communicatie over koopkracht en risico's
  • Secretaris commissie Communicatie

Marleen Buijsman

Communicatieadviseur
buijsman@pensioenfederatie.nl

  • Reputatiemanagement
  • Platform detijdvanjeleven.nl
Judith Duijvestijn

Medewerker Redactie & Monitoring
duijvestijn@pensioenfederatie.nl

  • Nieuwsmonitoring
  • Website
  • Publicaties
Marloes van den Heijkant

Communicatieadviseur
heijkant@pensioenfederatie.nl

  • Communicatie met de deelnemer
  • Visie op pensioencommunicatie
  • Wettelijk verplichte communicatie en standaardmodellen
 
Gert Kloosterboer

Perswoordvoerder
kloosterboer@pensioenfederatie.nl

Richard Pauw

Manager Public Affairs
pauw@pensioenfederatie.nl

  • Belangenbehartiger richting Parlement en externe stakeholders
  • Secretaris commissie Public Affairs
Mandy Ros

Perswoordvoerder
ros@pensioenfederatie.nl 

  • Mediabeleid
  • Woordvoering

Afdeling Interne Zaken

 
Shiryn Maddoe

Hoofd Interne Zaken
maddoe@pensioenfederatie.nl

Ine Nijman

Directiesecretaresse / medewerker Personeelszaken
nijman@pensioenfederatie.nl

Kim Noordam

Directiesecretariaat
noordam@pensioenfederatie.nl

Ashley Onderwater

Medewerker Secretariaat en evenementen
onderwater@pensioenfederatie.nl  

 

 

Reshma Soodoo

Medewerker Secretariaat en evenementen
soodoo@pensioenfederatie.nl