Over ons

Bureau

 

Edith Maat

Algemeen directeur
edith.maat@pensioenfederatie.nl

Emile Soetendal

Plv. directeur (tijdelijk)
emile.soetendal@pensioenfederatie.nl

  • Pensioencontract
  • Handleiding nieuw pensioencontract – Pensioenfederatie / Verbond van Verzekeraars / Stichting van de Arbeid

Bureau Brussel

 
Theo Langejan

Bijzonder Bestuursadviseur / Hoofd kantoor Brussel
theo.langejan@pensioenfederatie.nl

Matthies Verstegen

Adviseur Europese Zaken
matthies.verstegen@pensioenfederatie.nl

Afdeling Beleid

 
Carolina de Fey

Strategisch beleidsadviseur
carolina.de.fey@pensioenfederatie.nl

  • Coördinatie strategische beleidsvisie 
  • Pensioen voor alle werkenden
Herma Geboers

Beleidsadviseur
herma.geboers@pensioenfederatie.nl 

  • Nabestaandenpensioen
  • Handleiding nieuw pensioencontract – Pensioenfederatie / Verbond van Verzekeraars / Stichting van de Arbeid
 
Marcel van de Grift

Beleidsadviseur
marcel.van.de.grift@pensioenfederatie.nl 

  • Marktordening
  • Toezicht- en uitvoeringskosten
  • Eenmalige uitkering op pensioendatum
  • Nieuw Pensioencontract: onderzoeksgroep Uitvoering
  • Secretaris commissie Verslaglegging en Uitvoeringskosten
Otto Hulst

Beleidsadviseur
otto.hulst@pensioenfederatie.nl 

  • Risicomanagement
  • IT en innovatie
  • Privacy en gegevensbescherming
  • Datakwaliteit
  • Cybersecurity
  • Secretaris commissie Risicomanagement
Will-Jan Jacobs

Beleidsadviseur
will-jan.jacobs@pensioenfederatie.nl

  • Verantwoord beleggen 
  • IMVB-convenant 
  • Klimaatcommitment 
  • Secretaris commissie Vermogensbeheer  
Marcel Lever

Beleidsadviseur
marcel.lever@pensioenfederatie.nl

  • Pensioencontract
  • Actuariële vraagstukken
  • Verlagen
  • Secretaris commissie Actuariaat
Melanie Meniar

Beleidsadviseur
melanie.meniar@pensioenfederatie.nl

  • Digitale overheid
  • Gegevensverstrekking
  • Secretaris Advies- en uitvoeringsraad
Gerard Metske

Beleidsadviseur
gerard.metske@pensioenfederatie.nl

  • Pensioenverdeling bij scheiding
  • BTW
  • Sectorindeling
  • Secretaris commissie Pensioenzaken
  • Secretaris Monitoringcommissie Code pensioenfondsen
Renze Munnik

Beleidsadviseur
renze.munnik@pensioenfederatie.nl

  • Sleutelfuncties
  • Handreiking geschiktheid
 
Tomas Wijffels

Beleidsadviseur
tomas.wijffels@pensioenfederatie.nl

  • Bestuurslid Pensioenregister
  • Waardeoverdracht kleine pensioenen
  • Pensioencommunicatie

Saskia de Zwaan - Cornelisse

Beleidsadviseur 
saskia.de.zwaan@pensioenfederatie.nl

  • Handleiding nieuw pensioencontract – Pensioenfederatie / Verbond van Verzekeraars / Stichting van de Arbeid
  • Sleutelfuncties
  • Geschiktheid
  • Diversiteit
  • Compliance
  • Code Pensioenfondsen
  • Verantwoordings- en Belanghebbendenorganen
  • Governance
  • Secretaris Commissie Governance & Compliance

Afdeling Communicatie

 
Roos Kuip 

Hoofd Communicatie
roos.kuip@pensioenfederatie.nl

Wouter van den Brink

Communicatieadviseur
wouter.van.den.brink@pensioenfederatie.nl

  • Communicatie en reputatie
  • Secretaris commissie Communicatie
Marleen Veldhuis - Buijsman

Communicatieadviseur
marleen.veldhuis@pensioenfederatie.nl

  • Jongerencampagne
  • Financiële educatie
 
Judith Duijvestijn

Medewerker Redactie & Monitoring
judith.duijvestijn@pensioenfederatie.nl

  • Webredactie en websitebeheer
  • Nieuwsmonitoring
Marloes van den Heijkant

Communicatieadviseur
marloes.van.den.heijkant@pensioenfederatie.nl

  • Communicatie en reputatie
Irene Martini

Perswoordvoerder
irene.martini@pensioenfederatie.nl

  • Woordvoering
Mandy Ros

Perswoordvoerder
mandy.ros@pensioenfederatie.nl 

  • Mediabeleid
  • Woordvoering
  • Secretaris werkgroep Woordvoerders
Kirsten Wilkeshuis

Manager Public Affairs
kirsten.wilkeshuis@pensioenfederatie.nl 

  • Belangenbehartiging
  • Secretaris commisie Public Affairs

 

Afdeling Interne Zaken

 
Shiryn Maddoe

Hoofd Interne Zaken
shiryn.maddoe@pensioenfederatie.nl

  • Bestuurssecretaris
Ashley Koedoot - Onderwater

Medewerker Secretariaat en evenementen
ashley.koedoot@pensioenfederatie.nl

 

Daisy Nederend - Peeters

Medewerker Secretariaat en evenementen
daisy.nederend@pensioenfederatie.nl

Ine Nijman

Directiesecretaresse / medewerker Personeelszaken
ine.nijman@pensioenfederatie.nl

Anita Terwee

Directiesecretaresse
anita.terwee@pensioenfederatie.nl